Porocilo se oddaja v dveh delih, enega za prvi program, drugega na koncu. V porocilu opisite problem, ki ga resujete (zahteve), podajte teoreticne osnove in bistvene dele resitve, ki ste jih uporabili v programu.
Izpisa programa ni potrebno prilagati porocilu, potrebno pa je predstaviti pomembne dele programa na nacin, ki cimbolj jasno predstavlja resitev. To je lahko z besednim opisom, diagramom poteka ali z delom kode v fortranu. Prilozite tudi rezultate izracuna sistemov, ki ste jih izracunali.
Celotno porocilo naj ima klasicno obliko (uvod, zahteve, teoreticne osnove, problemi, rezultati, mozne izboljsave, zakljucek, literatura, priloge). Izberite si primer mehanskega in na njem pokazite resevanje problema. Diskutirajte izboljsave programa ( Runge-Kutta), kot tudi omejitve, ki so posledica vgrajenih algoritmov (stabilnost, ...). Torej: porocilo mora biti napisano tako, da je mozno iz njega rekonstrurirati program.
Pisite citljivo; priporocen je izpis s tiskalnikom. Ovojnico za porocilo dobite pri vratarju (Racunalnisko podprto konstruiranje).